Δηλώσεις Μαθημάτων Εαρινού Εξαμήνου ακ. έτους 2020-2021 – Ηλεκτρονική Γραμματεία
Published On: 23/04/2021 | Categories: Προπτυχιακές Σπουδές |
Ενημερώνουμε τους/τις φοιτητές/τριες που έχουν πρόσβαση στην Ηλεκτρονική Γραμματεία ότι το σύστημα θα ανοίξει την Δευτέρα 26/04 για δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου σπουδών και θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι και την Δευτέρα 17/05/2021.
Σχετικός σύνδεσμος υπάρχει στην αρχική σελίδα του ισοτόπου του Τμήματος με ένδειξη «Ηλεκτρονική Γραμματεία». Η είσοδος στην Ηλεκτρονική Γραμματεία γίνεται με τον κωδικό χρήστη που έχουν παραλάβει οι φοιτητές από τη Γραμματεία του Τμήματός τους και χρησιμοποιείται σε όλες της υπηρεσίες Τηλεματικής του Πανεπιστημίου Πατρών  (e-mail, e-class, ΕΥΔΟΞΟΣ κλπ).
Αναλυτικές οδηγίες υπάρχουν στο εγχειρίδιο χρήσης το οποίο βρίσκεται στον κατάλογο «ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ» μετά την εισαγωγή στο σύστημα.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

– Οι φοιτητές/τριες που δεν έχουν κάνει ανανέωση εγγραφής στις προβλεπόμενες ημερομηνίας, παρακαλούνται να προβούν σε αυτή τη διαδικασία πριν τη δήλωση μαθημάτων.

– Οι φοιτητές/τριες θα πρέπει πρώτα να δηλώσουν τα μαθήματα που χρωστούν από προηγούμενα εξάμηνα και μετά να προχωρήσουν στη δήλωση μαθημάτων του τρέχοντος εξαμήνου σπουδών τους.

– Οι δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου σπουδών για την διπλή εξεταστική του Ιουνίου 2021 (αφορά μόνο φοιτητές “επί πτυχίω”) θα πραγματοποιηθεί σε μεταγενέστερο χρόνο.