Τελετές Μεταπτυχιακών Διπλωμάτων Ειδίκευσης και Ορκωμοσία Διδακτόρων Μαρτίου 2023
Published On: 09/02/2023 | Categories: Γενικές, Μεταπτυχιακές Σπουδές |

Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές και υποψήφιοι διδάκτορες του Τμήματος που επιθυμούν να συμμετέχουν στην απονομή Μεταπτυχιακών Διπλωμάτων Ειδίκευσης και  στην ορκωμοσία Διδακτόρων  οι οποίες θα πραγματοποιηθούν εντός του μηνός Μαρτίου 2023, καλούνται να αποστείλουν ηλεκτρονικά στο email της Γραμματείας secrphysics@upatras.gr,από τον ιδρυματικό τους λογαριασμό, τη σχετική αίτηση ορκωμοσίας (επισυνάπτεται), έως την Παρασκευή 24.02.2023

Επιπλέον οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλλουν ΜΟΝΟ:
1.Να επιστρέψουν το φοιτητικό εισιτήριο, και το βιβλιάριο υγείας (σε περίπτωση που τους χορηγήθηκε). Αν δεν έχει χορηγηθεί ή σε περίπτωση απώλειας ενός από τα δύο το δηλώνουν με υπεύθυνη δήλωση (την οποία μπορεί να εκδώσουν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής www.gov.gr).

2. Να προωθήσουν στη Γραμματεία το email  που θα τους αποσταλεί απο την Κεντρική Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου  με τον αριθμό πρωτοκόλλου ηλεκτρονικής κατάθεσης του τελικού κειμένου της Μεταπτυχιακής Εργασίας ή της Διδακτορικής Διατριβής στο Ιδρυματικό Αποθετήριο (Νημερτής) www.nemertes.lis.upatras.gr.
Επισημαίνεται ότι:
α) Οι υποψήφιοι διδάκτορες καταθέτουν δύο απλά έντυπα αντίγραφα της διδακτορικής τους διατριβής ήτοι: ένα στη Γραμματεία του Τμήματος και ένα στην Κεντρική Βιβλιοθήκη.
β) Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές υποβάλλουν ηλεκτρονικά στο Ιδρυματικό Αποθετήριο  την διπλωματική τους εργασία και ένα απλό έντυπο αντίγραφο στην Γραμματεία του Τμήματος.

Θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση με τις ημερομηνίες και ώρες και τον χώρο διεξαγωγής των Τελετών.

Εκ της Γραμματείας.